Bayat Ekmek Unu

Bayat Ekmek Unu

Her hakkı saklıdır. All rights reserved.

Bayat Ekmek Unu Tarifi

Evinizde kurumuş, bayatlamış ekmekleriniz var mı? Peki onları ne yapmayı düşünüyorsunuz? Bayat ekmekleri değerlendirmenin pek çok yolu varken, biz genelde umursamayıp kolaya kaçıyor ve atmayı tercih ediyoruz. Oysa ki bazı istatistiklere göre her yıl çöpe atılan ekmeklerle 500 okul yapılabileceği söyleniyor. 

bu israfın daha çok lokantalarda ve fırınlardan olacağını düşünüyorum. Çünkü ekmek toplumumuzda kutsal olarak nitelenen bir yiyecekken hiç bir bir aile bireyinin bu düzeyde bir israfa sebep olabileceğini düşünmüyorum yada en azından düşünmek istemiyorum.
 
Ara sıra her evde bozulan ekmekler olabilir. Tüketeceğimiz ekmek miktarını ayarlayıp kalanları değerlendirecek yollar bularak biz elimezden geleni yaparak israfın önüne geçmekte bir adım atabiliriz belki.
 
Şimdi ben evde kalan bir kaç dilim ekmeği evde galeta unum bittiği için fırında kurutup rondodan geçirdim. Böylece hem ekmeğim değerlenmiş hemde köfte için hazır hale gelmiş oldular. Çeşit çeşit değerlendirme şekillerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. İsrafsız günler dilerim, önce kendime tabiii :))* Lezzetci.com`daki tüm tarifler Hatice GÜZEL tarafından denenip fotoğraflanmaktadır.

pratik yemek tarifi Bu tarif; 09 Kasım 2013 tarihinde eklendi.
2522 kez okundu, 1 kez yorumlandı, 1 kez tavsiye edildi.

kolay yemek tarifi Etiketler: ekmek, bayat ekmek tarifleri, bayat ekmeği nasıl değerlendirim,

Tarifi paylaş
Sayfa Altı Reklamları İnternetin en iyi kanvas tablo mağazasında birbirinden harika tasarım tablolar sizi bekliyor.
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız


E-posta Adresiniz


Yorum Başlığınız


Yorumunuz
Tarifi Arkadaşına Gönder
Adınız Soyadınız


E-posta Adresiniz


Arkadaşınızın Adı Soyadı


Arkadaşınızın E-posta Adresi