Lezzetçi Hakkında

TARİHÇE

Lezzetçi.com sitesi 2004 yılında Tolga Güzel tarafından kurulmuştur. Önceleri internetteki çeşitli kaynaklardan derleme tariflerin yanısıra anne ve kardeş tariflerinin de yeraldığı site, 2005 sonu Tolga Güzel`in Hatice Akkaya Güzel ile hayatını birleştirmesinden sonra yenilenen arayüzüyle, yeni ve özgün tariflerin de yer aldığı popüler (ama Hatice Güzel`in içine bir türlü sinemeyen :)) bir yemek tarifi sitesi olmuştur.

Tamamen yeni ve özgün içerikli bir site için 2007`de niyet edilmiş, 2008 yılında ise çalışmalara başlanmış, zaman yetersizliği, disk kaybı sonucu uçan tasarımlar gibi aksaklıklar neticesinde ancak 2009 yılı ortalarında sitenin yeni tasarımı ve alt yapısı şekillendirilebilmiştir. 2009 Ağustos başından itibaren ise nihayet yeni site yayın hayatına başlamıştır.

YENİ SİTE

Lezzetçi.com, Hatice Güzel`in mutfağındaki, eski-yeni denediği ve fotoğrafladığı yemek tariflerini paylaştığı aynı zamanda hayat ve yaşam üzerine fikir ve derlemelerini bir araya getirip sunduğu bir web sitesidir. Site aynı zamanda yemek, yemek kültürü ve sağlık beslenme konularında güncel bilgi ve içeriklerin yer aldığı, okuyucuların da yorumlarıyla iştirak ettiği faal bir platformdur.

MİSYON

Yemek kültürümüzün yaşatılması, geleneksel Türk mutfağının yanısıra farklı mutfaklardan ya da yeni özgün denemelerden yeni lezzetlerin keşfi, doğru besin ve gıdalarla doğru beslenme bilgilerinin paylaşılması ve yaygınlaştırılması...

DİKKAT!

Lezzetci.com`daki tariflerde margarin kullanılmamaktadır. Lezzetçi, son derece zararlı bir ürün olan margarini kesinlikle mutfağınızdan çıkarmanızı tavsiye eder. Yerine tereyağ ve sızma zeytin yağını tavsiye eder. Tereyağ konusundaki yanlış bilinenleri ve doğru bilgileri sitemiz sayfalarında bulabilirsiniz.

SİTE HAKKINDA

Sitedeki fotoğraflar için Nikon D90 fotoğraf makinası ve gerektiğinde ışık ekipmanlarından faydalanılmaktadır. Fotoğraflar zaman zaman Hatice Güzel zaman zaman da Tolga Güzel tarafından ya da birlikte çekilmektedir.

Sitenin tasarımı Tolga Güzel tarafından, alt yapısı Nuran Toka tarafından yapılmıştır. Hazır bir yazılım ya da sistem kullanılmamıştır.

Site hakkındaki her türlü yorum ve önerilerinizi paylaşmak için bilgi@lezzetci.com adresine e-posta ile ulaşabilirsiniz.